w blogu czy na blogu?

Szanowni Państwo,

w poradzie https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/gros;8615.html czytamy: „[…] zwłaszcza w pogawędkach internetowych, prywatnej korespondencji, a także w niektórych blogach”. Wydawało mi się, że blog łączy się z przyimkiem na. W mediach słyszymy czasem, że ktoś napisał coś na swoim blogu, tak jak na Twitterze. Czy ta kwestia jest jednoznacznie rozstrzygnięta?

Z wyrazami szacunku

Czytelnik

W blogu jak w tekście, a na blogu jak na stronie WWW. Druga konstrukcja występuje częściej, ale obie można uzasadnić.

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski