w pływalni czy na pływalni?

Dzień dobry,
jak powinnam powiedzieć: „Mam zajęcia w pływalni” czy „… na pływalni”?
Pozdrawiam
I tak, i tak można. Częściej mówi się na pływalni, gdyż pływalnia to zwykle duży obiekt i nawet jeśli pod dachem, to sprawia wrażenie przestrzeni otwartej, a w takich wypadkach daje się zauważyć preferencję dla przyimka na. Wyraźniej różnicę widać w parze w basenie i na basenie, gdzie pierwsza konstrukcja wskazuje zbiornik wodny, a druga otaczający go teren.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski