wiodący

Czy wydawnictwa mogą być wiodące, czy lepiej czołowe? Np. „Oxford University Press jest wiodącym wydawnictwem na rynku…”
Dziękuję.
Słowo wiodący w takim użyciu jest rusycyzmem i jest krytykowane nie tylko przez polonistów. Lepiej powiedzieć czołowy, przodujący, najważniejszy, największy – zależnie od kontekstu. Gdy chodzi o wydawnictwo, słowo czołowy jest odpowiednie.
Mirosław Bańko