własność i właściwość

Szanowni Państwo,
znalazłem wśród udzielonych odpowiedzi wyjaśnienie rozróżniania terminów własność i właściwość (nr 9929 i 10600). W dziedzinach ścisłych zwraca się szczególną uwagę na prawidłowe użycie tych słów, ponieważ własność odnosi się do cech pewnej klasy, natomiast właściwość do cech konkretnych przedstawicieli (obiektów) danej klasy (patrz: W. Nowicki: O ścisłość pojęć i kulturę słowa w technice, W. Komunikacji i Łączności, Warszawa 1978).
Krzysztof Milczewski
Rzeczywiście, wyrazy synonimiczne w języku ogólnym mogą różnić się znaczeniem w specjalistycznych odmianach języka. Przykłady można cytować chyba z każdej dziedziny. W gramatyce nawet słowo i wyraz zazwyczaj nie są synonimami.
Mirosław Bańko, PWN