wracać z powrotem

Panie Profesorze,
chciałabym zapytać o zwrot wracać z powrotem. Oczywiście jest to pleonazm, ale czy jest to błąd? Mam wrażenie, że przynajmniej w języku potocznym można by ten zwrot uznać za poprawny?
Z poważaniem
Paulina Chechłacz
Wracać z powrotem to jeden z najbardziej znanych pleonazmów. Nie tylko dwa razy przekazuje tę samą treść, ale nawet dwa razy wykorzystuje ten same element morfologiczny, co prawda w postaciach obocznych: wrac i wrot. Nie ma powodu, aby mówić, że ktoś wraca z powrotem, skoro można powiedzieć, że idzie (biegnie, jedzie, płynie, leci) z powrotem albo że po prostu wraca. Można się spierać o to, czy wszystkie pleonazmy należą do błędów językowych, czy wszystkie mają ten sam ciężar gatunkowy i czy niektórych – jak Pani sugeruje – nie dałoby się usankcjonować w języku potocznym. Cokolwiek jednak powiemy, trzeba się zgodzić, że wracać z powrotem to wyraźna niezręczność językowa. Stanowczo radzę jej unikać, także w mowie potocznej.
Mirosław Bańko, PWN