wrosły paznokieć

Czy poprawne jest wyrażenie: wrosły paznokieć? Mówi się przecież: „Paznokieć mi wrósł”.
Zamiast odpowiedzieć wprost zacytuję, co pisał Mickiewicz o niedźwiedziu:
I przedniemi łapami to drzewa korzenie,
To pniaki osmalone, to wrosłe kamienie
Rwał (…).

Nie chcę twierdzić oczywiście, że co klasyk napisał, to z definicji jest poprawne, ale jeśli klasyk miał wielu poprzedników i naśladowców, to już jest argument. Zapraszam do NKJP, gdzie więcej przykładów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski