współpraca – czyja czy z kim?

Która wersja lepsza, przykładowo: redakcja tomu Zofia Jarosławska przy współpracy Danuty Kowalczyk, Janiny Zięby… czy redakcja tomu Zofia Jarosławska przy współpracy z Danutą Kowalczyk…?
Obie konstrukcje są poprawne i w zasadzie równoznaczne. Różnica między nimi jest subtelna: w pierwszym wypadku z Zofią Jarosławską współpracowała Danuta Kowalczyk, w drugim – Zofia Jarosławska współpracowała z Danutą Kowalczyk.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski