z tym(,) że

Witam!
Mam pytanie o pisownię przecinka w sformułowaniu z tym, że (…), zwłaszcza na początku zdania. Na przykład: „Rozwiążę dziś ten problem. Z tym, że mogę nie zdążyć przed południem”. Powiedziano mi, że na początku zdania powinno być bez przecinka: „Z tym że (…)”.
Doradzono Panu słusznie. Przecinek między z tym a że można postawić, jeśli na słowo tym pada wyraźny akcent. Gdy jednak z tym zajmuje pozycję inicjalną, taki akcent byłby nienaturalny.
Mirosław Bańko, PWN