z życia szkoły

Dzień dobry,
chciałam zapytać, jak poprawnie odmienić skrót od wychowanie fizyczne (dotyczy przedmiotu w szkole). Chciałam również zapytać, czy poniższe zdanie jest poprawne: „Dlatego wychowawca musi tworzyć bogate środowisko informacyjne i dobierać odpowiednie jakościowo informacje”.
Z poważaniem
Można pisać WF (wielkimi literami bez kropek) albo wf. (małymi literami i z kropką na końcu). Pierwszy skrót jest odmienny (WF-u, WF-owi, WF-em, WF-ie), drugi nie. Pierwszego jednak nie trzeba odmieniać, wolno pisać np. lekcja WF.
Jeśli chodzi o zdanie o wychowawcy, to jest ono poprawne i brzmi poważnie, dowartościowuje zarówno wychowawcę, jak i autora wypowiedzi. Z pewnością to samo można napisać prościej, ale może do osoby, do której autor się zwraca, tak właśnie należy pisać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski