zaimek względny a interpunkcja

Szanowni Językoznawcy!
Czy interpunkcja w poniższym zdaniu jest poprawna?
Nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego, jak tylko dostaję do ręki książkę, to robię się głodny, choćbym przed chwilą jadł.

Chodzi mi o przecinek przed słowem dlaczego (i ewentualnie po nim). Z jednej strony jakoś kłuje mnie w oczy, z drugiej – jakby sprowadzić to zdanie do postaci: „Nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego robię się głodny”, wydaje się całkowicie zasadny.
Pozdrawiam
Anna
Interpunkcja w podanym przykładzie jest poprawna. Zaimki względne zachowują się w takich wypadkach inaczej niż spójniki, por.
Nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego, jak tylko dostaję do ręki książkę, to…
Nie potrafię odpowiedzieć, ale jak tylko dostaję do ręki książkę, to…

Proszę zwrócić uwagę na obecność przecinka między dlaczego i jak oraz brak przecinka między ale i jak.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski