zamęt, ale gdzie?

Szanowni Państwo, czy coś może wywołać zamęt u kogoś, czy w kimś? Chodzi mi o zamęt w czyjejś głowie, tj. w jego myślach. W tej sytuacji bardziej trafne wydaje się drugie określenie. Pierwsze pasuje mi do zewnętrznych obiektów zamącenia, jak dom, życie, rodzina itp. Czy moja interpretacja jest właściwa?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Zamęt wywołuje się raczej gdzieś niż w kimś, np. na świecie lub w kraju. Mając na myśli osoby, można powiedzieć, że coś wywołało zamęt w czyjejś głowie, sercu, w czyichś umysłach, ale raczej nie w kimś. Zdarza się za to, że coś wywołuje zamęt u kogoś, por. „Ponad tysiąc dwieście odcinków Mody na sukces potrafi wywołać zamęt u biednego widza, który chce się połapać, kto tym razem z kim rywalizuje i o kogo” (Mazowieckie To i Owo, za NKJP).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski