zapis kwestii dialogowych

Dzień dobry. Spotkałam się z następującymi postaciami zapisu dialogu w opowiadaniach:
A – Stało się coś strasznego – powiedział Jan – mój szef miał wypadek.
B – Stało się coś strasznego – powiedział Jan. – Mój szef miał wypadek.

Która wersja będzie poprawna – i dlaczego? Będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości.
Z wyrazami szacunku,
Kamila Kamieniec
Obie wersje są poprawne. W obu przypadkach tekst narratora został wpleciony w wypowiedź dialogową bohatera. Gdyby jednak w celach analitycznych usunąć na moment tekst narratora i pozostawić sam dialog, w obu wersjach wyglądałby on odmiennie:
A – Stało się coś strasznego, mój szef miał wypadek.
B – Stało się coś strasznego. Mój szef miał wypadek.

W pierwszym przypadku, po wpleceniu narracji, dochodzi do zbiegu pauzy dialogowej z przecinkiem i wówczas zmuszeni jesteśmy przecinek ów pominąć. W drugim przypadku także pomijamy kropkę stojącą bezpośrednio po pierwszej części dialogu i niejako przenosimy ją na koniec tekstu narratora. Wówczas dalszą część dialogu rozpoczyna się wielką literą.
Adam Wolański