zapis liczb

Witam,
moje pytanie dotyczy zapisu liczebników. Robiąc korektę językową publikacji, przyjęłam konsekwentnie ich zapis liczbowy (100 lat), ale nie jestem pewna czy można go również stosować, gdy liczba rozpoczyna nowe zdanie (Sto lat?).
Dziękuję za odpowiedź,
Agnieszka
O sposobie zapisu liczb decyduje przynależność gatunkowa tekstu. W tekstach beletrystycznych liczby zapisuje się słownie (z określonymi wyjątkami), w tekstach niebeletrystycznych można wybrać jedną z kilku konwencji. Niezależnie od wyboru jednak liczba zapisana cyframi nie powinna otwierać zdania. Zob. szczegóły w Edycji tekstów A. Wolańskiego, s. 108 i nn.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski