zarówno…, jak też…

Czy mają Państwo coś przeciwko konstrukcji zarówno…, jak też…? Słowniki podają chyba tylko zarówno…, jak (i), ale z tą pierwszą również się czasem spotykam.
Wszystkie trzy spójniki są poprawne, najczęstszy z nich to zarówno…, jak i…. Spotyka się nawet spójnik zarówno…, jak również…, który jednak razi mnie powtórzeniem tego samego rdzenia, więc go nie polecam.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski