Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
przedmiot wyposażenia armaty 75 mm (wz. 97), umieszczonej na monitorach rzecznych, a przeznaczonym do celowania na cele stałe i ruchome"98.
W konstrukcji celownika wykorzystano zespół optyczny w obudowie, stosowany w produkowanym seryjnie celowniku kątomierzu wz. 29. Omawiany celownik miał następujące parametry optyczne: powiększenie czterokrotne, pole widzenia 10 stopni, średnica źrenicy wyjściowej 4 milimetry.
Zastosowane rozwiązania mechaniczne zapewniały ruch celownika w płaszczyźnie poziomej w granicach od 0 do 200-tysięcznych, a w płaszczyźnie pionowej od -100-tysięcznych do +900-tysięcznych.
Konstrukcja celownika zapewniała możliwość wprowadzenia odpowiednich poprawek w zależności od stosowanego jednego z pięciu rodzajów pocisków. Gwarantowało to skuteczne prowadzenie ognia
przedmiot wyposażenia armaty 75 mm (wz. 97), umieszczonej na monitorach rzecznych, a przeznaczonym do celowania na cele stałe i ruchome"&lt;/&gt;98.<br>W konstrukcji celownika wykorzystano zespół optyczny w obudowie, stosowany w produkowanym seryjnie celowniku kątomierzu wz. 29. Omawiany celownik miał następujące parametry optyczne: powiększenie czterokrotne, pole widzenia 10 stopni, średnica źrenicy wyjściowej 4 milimetry.<br>Zastosowane rozwiązania mechaniczne zapewniały ruch celownika w płaszczyźnie poziomej w granicach od 0 do 200-tysięcznych, a w płaszczyźnie pionowej od -100-tysięcznych do +900-tysięcznych.<br>Konstrukcja celownika zapewniała możliwość wprowadzenia odpowiednich poprawek w zależności od stosowanego jednego z pięciu rodzajów pocisków. Gwarantowało to skuteczne prowadzenie ognia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego