Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
rodzaju urządzeń, które swymi kształtami i wymiarami były zbliżone do karabinów maszynowych, stosowanych w lotnictwie.
Omawiany fotokarabin umieszczony w metalowej opływowej obudowie był znacznie mniejszy, a przede wszystkim lżejszy (ważył 3,5 kg) od fotokarabinów importowanych.
Wspomniane warunki techniczne wymieniają następujące części główne: „Właściwy fotokarabin wraz z zegarkiem, urządzeniem ładowniczym i bowdenami (tak ówcześnie nazywano cięgna do sterowania pracą fotokarabinu), podstawa do użytku pilota, złącze do użytku obserwatora, części zapasowe".
Fotografowane obiekty utrwalono na zdjęciach o formacie 6x4,5 cm. Stosując ogólnodostępne w handlu błony zwojowe o szerokości 6 cm otrzymywano 12 zdjęć. Obiektyw główny aparatu miał ogniskową 165 mm
rodzaju urządzeń, które swymi kształtami i wymiarami były zbliżone do karabinów maszynowych, stosowanych w lotnictwie.<br>Omawiany fotokarabin umieszczony w metalowej opływowej obudowie był znacznie mniejszy, a przede wszystkim lżejszy (ważył 3,5 kg) od fotokarabinów importowanych.<br>Wspomniane warunki techniczne wymieniają następujące części główne: &lt;q&gt;&#132;Właściwy fotokarabin wraz z zegarkiem, urządzeniem ładowniczym i bowdenami (tak ówcześnie nazywano cięgna do sterowania pracą fotokarabinu), podstawa do użytku pilota, złącze do użytku obserwatora, części zapasowe"&lt;/&gt;.<br>Fotografowane obiekty utrwalono na zdjęciach o formacie 6x4,5 cm. Stosując ogólnodostępne w handlu błony zwojowe o szerokości 6 cm otrzymywano 12 zdjęć. Obiektyw główny aparatu miał ogniskową 165 mm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!