Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
internowania. Zapytałem go dlaczego od razu nie skrócono frontu, dlaczego musieliśmy bronić korytarza, dlaczego nie skróciliśmy pola walki. Zapamiętałem doskonale jego odpowiedź, cytuję prawie dosłownie:
"Niech pan mnie nie uważa za idiotę, ja to rozumiałem od początku, ale Polska nigdy by mi nie wybaczyła, gdybym pół kraju oddał bez strzału". Śmigły, jak i wszyscy inni nasi przywódcy - i to mimo semidyktatorskich rządów w 1939 r. - bał się jednak opinii publicznej. Tak samo Sikorski. Wielkość Piłsudskiego polegała m.in. na tym, że nie ulegał naciskom opinii.
Garliński: Mam już końcowe; bardzo ważne pytanie. Jak Pan widzi przyszłość Kultury i Instytutu Literackiego?
Gierdroyć
internowania. Zapytałem go dlaczego od razu nie skrócono frontu, dlaczego musieliśmy bronić korytarza, dlaczego nie skróciliśmy pola walki. Zapamiętałem doskonale jego odpowiedź, cytuję prawie dosłownie:<br>"Niech pan mnie nie uważa za idiotę, ja to rozumiałem od początku, ale Polska nigdy by mi nie wybaczyła, gdybym pół kraju oddał bez strzału". Śmigły, jak i wszyscy inni nasi przywódcy - i to mimo &lt;orig&gt;semidyktatorskich&lt;/&gt; rządów w 1939 r. - bał się jednak opinii publicznej. Tak samo Sikorski. Wielkość Piłsudskiego polegała m.in. na tym, że nie ulegał naciskom opinii.<br> Garliński: Mam już końcowe; bardzo ważne pytanie. Jak Pan widzi przyszłość Kultury i Instytutu Literackiego?<br> Gierdroyć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego