Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 25
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Górze. Na razie będą z niej korzystać mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej, którzy uzyskali już przyłącze do kanalizacji. W kolejce czeka Czarna Góra, Rzepiska, Brzegi i Jurgów. Budowa kanalizacji w tych miejscowościach uzależniona jest od uzyskania funduszy z Unii Europejskiej.
Biologiczna oczyszczalnia, w pełni zautomatyzowana, działa od miesiąca. Przyjmuje około 170 kubików ścieków w ciągu doby. Jej budowę rozpoczęto jesienią 1997 roku. Głównym wykonawcą była warszawska firma - "Hydrocentrum". Inwestycja pochłonęła 6 mln 600 tys. zł. Ponad 4 mln zł to kredyt z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który gmina zaczęła spłacać od tego roku. Teraz pozostało już tylko zrobienie ogrodzenia i drogi dojazdowej.
Oczyszczalnia
Górze. Na razie będą z niej korzystać mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej, którzy uzyskali już przyłącze do kanalizacji. W kolejce czeka Czarna Góra, Rzepiska, Brzegi i Jurgów. Budowa kanalizacji w tych miejscowościach uzależniona jest od uzyskania funduszy z Unii Europejskiej.<br>Biologiczna oczyszczalnia, w pełni zautomatyzowana, działa od miesiąca. Przyjmuje około 170 kubików ścieków w ciągu doby. Jej budowę rozpoczęto jesienią 1997 roku. Głównym wykonawcą była warszawska firma - "Hydrocentrum". Inwestycja pochłonęła 6 mln 600 tys. zł. Ponad 4 mln zł to kredyt z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który gmina zaczęła spłacać od tego roku. Teraz pozostało już tylko zrobienie ogrodzenia i drogi dojazdowej.<br>Oczyszczalnia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego