Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kuchnia
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
beta-karoten, tzw. utleniacze zapobiegające chorobom układu krążenia i nowotworowym, minerały i błonnik (ten ostatni znajduje się tylko w sokach nie przecedzonych). Najlepiej przyrządzać soki bezpośrednio przed wypiciem i nie dodawać kalorycznego cukru.
Żywieniowcy zalecają również picie wód mineralnych, ponieważ nie dorzucają one organizmowi kalorii, za to dostarczają wielu pierwiastków śladowych oraz soli mineralnych i są biologicznie czyste. Wody niegazowane gaszą pragnienie lepiej niż gazowane. Te z bąbelkami są może smaczniejsze, ale znajdujący się w nich dwutlenek węgla, uciskając ścianki przewodu pokarmowego, daje złudne uczucie wypełnienia, podczas gdy organizm nie został jeszcze wystarczająco nawodniony.
Godne polecenia są odtłuszczone mleko i mleczne
beta-karoten, tzw. utleniacze zapobiegające chorobom układu krążenia i nowotworowym, minerały i błonnik (ten ostatni znajduje się tylko w sokach nie przecedzonych). Najlepiej przyrządzać soki bezpośrednio przed wypiciem i nie dodawać kalorycznego cukru.<br>Żywieniowcy zalecają również picie wód mineralnych, ponieważ nie dorzucają one organizmowi kalorii, za to dostarczają wielu pierwiastków śladowych oraz soli mineralnych i są biologicznie czyste. Wody niegazowane gaszą pragnienie lepiej niż gazowane. Te z bąbelkami są może smaczniejsze, ale znajdujący się w nich dwutlenek węgla, uciskając ścianki przewodu pokarmowego, daje złudne uczucie wypełnienia, podczas gdy organizm nie został jeszcze wystarczająco nawodniony.<br>Godne polecenia są odtłuszczone mleko i mleczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego