Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 33
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
10 zł, oscypek panierowany 6 zł i śliwka kalifornijska w boczku 7 zł. Ci, co mnie znają, nie pomylili się - zamówiłem ową śliwkę.
Zachodzę w głowę, dlaczego do tej pory nie wpadłem na tak atrakcyjną smakowo kompozycję. Podano mi pięć zwiniętych w rulonik, usmażonych na złoto plastrów boczku, z mięciutkim śliwkowym nadzieniem oraz na okrasę ostrą musztardę i ketchup do wyboru. Chrupiąc je pomyślałem, że śliwki owe mogłyby być nową, typowo polską zakąską pod wódkę, o niebo lepszą niż siermiężne, radzieckie ogórki. Tak, to był naprawdę pyszny początek.
Zupy były jakieś nieprzekonywające, zresztą w małym wyborze: zupa galicyjska (cebulowa) w cenie
10 zł, oscypek panierowany 6 zł i śliwka kalifornijska w boczku 7 zł. Ci, co mnie znają, nie pomylili się - zamówiłem ową śliwkę.<br>Zachodzę w głowę, dlaczego do tej pory nie wpadłem na tak atrakcyjną smakowo kompozycję. Podano mi pięć zwiniętych w rulonik, usmażonych na złoto plastrów boczku, z mięciutkim śliwkowym nadzieniem oraz na okrasę ostrą musztardę i ketchup do wyboru. Chrupiąc je pomyślałem, że śliwki owe mogłyby być nową, typowo polską zakąską pod wódkę, o niebo lepszą niż siermiężne, radzieckie ogórki. Tak, to był naprawdę pyszny początek.<br>Zupy były jakieś nieprzekonywające, zresztą w małym wyborze: zupa galicyjska (cebulowa) w cenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego