Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
został premierem Cypru Północnego, tureckiej części podzielonej wyspy. Koalicyjny rząd, ma w parlamencie minimalne poparcie - 26 z 50 deputowanych. Powstanie rządu toruje drogę wznowieniu negocjacji z cypryjskimi Grekami. To główny cel nowego premiera, który jest zwolennikiem jak najszybszego zjednoczenia Cypru.
(Reuters, AFP)


Emigranci zamarzli na morzu

21 osób zamarzło na śmierć na łodzi, którą grupa Albańczyków próbowała dostać się do Włoch przez Adriatyk. Łódź miała awarię, a pokład zalały wysokie fale. Włoskiej straży przybrzeżnej udało się uratować 11 osób. Każdy z niedoszłych emigrantów zapłacił nielegalnym przewoźnikom równowartość 2000 euro. Rozbitkowie zostali przekazani władzom albańskim.
(Reuters, BBC) OPRAC. T.T.S
został premierem &lt;name type="place"&gt;Cypru Północnego&lt;/&gt;, tureckiej części podzielonej wyspy. Koalicyjny rząd, ma w parlamencie minimalne poparcie - 26 z 50 deputowanych. Powstanie rządu toruje drogę wznowieniu negocjacji z cypryjskimi Grekami. To główny cel nowego premiera, który jest zwolennikiem jak najszybszego zjednoczenia &lt;name type="place"&gt;Cypru&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;(Reuters, AFP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Emigranci zamarzli na morzu&lt;/&gt;<br><br>21 osób zamarzło na śmierć na łodzi, którą grupa Albańczyków próbowała dostać się do &lt;name type="place"&gt;Włoch&lt;/&gt; przez &lt;name type="place"&gt;Adriatyk&lt;/&gt;. Łódź miała awarię, a pokład zalały wysokie fale. Włoskiej straży przybrzeżnej udało się uratować 11 osób. Każdy z niedoszłych emigrantów zapłacił nielegalnym przewoźnikom równowartość 2000 euro. Rozbitkowie zostali przekazani władzom albańskim.<br>&lt;au&gt;(Reuters, BBC) OPRAC. T.T.S
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego