Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.06 (31)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Pierwszy przemawiał ówczesny minister spraw wewnętrznych Czesław Kiszczak. Po nim Lech Wałęsa. Dziś legendarnego przywódcę "Solidarności" trudno wyciągnąć na wspomnienia. - To już piętnaście lat? Jak to było dawno!!! Przeszło, minęło. Niech siedzą nad tym pisarze i historycy - mówi nam Wałęsa. Spytaliśmy więc historyków. - To przy tym stole PRL stopniał jak śnieżny bałwanek - mówi nam Jan Wróbel. Rozmowy zakończyły się w kwietniu.
MAGDA WIECZORKOWSKA

Najtwardszy szeryf dwudziestego stulecia
Ronald Reagan obchodzi dziś 93. urodziny. Pamiętamy go jako człowieka, który całkowicie zmienił świat. Jak wiele miejsca w jego polityce zajmowała Polska?
- Reagan był autentycznym miłośnikiem Polski. Pamiętam, że nazywał ją zawsze sercem Europy
Pierwszy przemawiał ówczesny minister spraw wewnętrznych Czesław Kiszczak. Po nim Lech Wałęsa. Dziś legendarnego przywódcę "Solidarności" trudno wyciągnąć na wspomnienia. &lt;q&gt;- To już piętnaście lat? Jak to było dawno!!! Przeszło, minęło. Niech siedzą nad tym pisarze i historycy&lt;/&gt; - mówi nam Wałęsa. Spytaliśmy więc historyków. &lt;q&gt;- To przy tym stole PRL stopniał jak śnieżny bałwanek&lt;/&gt; - mówi nam Jan Wróbel. Rozmowy zakończyły się w kwietniu.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;MAGDA WIECZORKOWSKA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Najtwardszy szeryf dwudziestego stulecia&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Ronald Reagan obchodzi dziś 93. urodziny. Pamiętamy go jako człowieka, który całkowicie zmienił świat. Jak wiele miejsca w jego polityce zajmowała Polska?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Reagan był autentycznym miłośnikiem Polski. Pamiętam, że nazywał ją zawsze sercem Europy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego