Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
prawd
- Kto kłamie, mówi szybciej lub wolniej niż normalnie. Unika kontaktu wzrokowego i szybko próbuje zmienić temat.
- Ulubioną strategią kłamczuchów jest odciąganie rozmówcy od zasadniczego tematu i kierowanie rozmowy na inny tor. Popularne jest też blokowanie pytań lub charakterystyczne odpowiadanie pytaniem na pytanie: "Gdzie byłeś wczoraj?" - "A ty?".
- Jak diabeł święconej wody kłamcy boją się konkretnych i szczegółowych danych. Bawią się za to w barwne opisywanie i ogólniki.
- Najczęstszym błędem kłamczuchów jest zbyt długie i pokrętne tłumaczenie. Zapominają, że aby kłamstwo było wiarygodne, musi zawierać jakiś element prawdy. Zestaw wydumanych opowieści wzbudza podejrzenie.





Nigdy więcej powtórek

Twoje życie miłosne przypomina wciąż
prawd<br>- Kto kłamie, mówi szybciej lub wolniej niż normalnie. Unika kontaktu wzrokowego i szybko próbuje zmienić temat. <br>- Ulubioną strategią kłamczuchów jest odciąganie rozmówcy od zasadniczego tematu i kierowanie rozmowy na inny tor. Popularne jest też blokowanie pytań lub charakterystyczne odpowiadanie pytaniem na pytanie: "Gdzie byłeś wczoraj?" - "A ty?".<br>- Jak diabeł święconej wody kłamcy boją się konkretnych i szczegółowych danych. Bawią się za to w barwne opisywanie i ogólniki. <br>- Najczęstszym błędem kłamczuchów jest zbyt długie i pokrętne tłumaczenie. Zapominają, że aby kłamstwo było wiarygodne, musi zawierać jakiś element prawdy. Zestaw wydumanych opowieści wzbudza podejrzenie.&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;page nr=70&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;Nigdy więcej powtórek&lt;/&gt;<br><br>Twoje życie miłosne przypomina wciąż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego