Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
żłobku, przyszła freblówka i nowy egzamin, i nowe świadectwo.
Z POBUDLIWOŚCI zrobiły się trzy przedmioty:
PRZYZWYCZAJENIA - dostatecznie.
KOJARZENIA (czyli układanie klocków z wzorami olfaktycznymi) - za dobrze.
ROZDZIELANIA (czyli rozbieranie klocków) - bardzo dobrze.
Z RUCHLIWOŚCI też zrobiły się dwa oddzielne przedmioty:
REAKCJA OBRONY - za bardzo niedostatecznie.
SPONTANICZNOŚĆ - dostatecznie.
To, co w żłobku nazywało się TRAWIENIEM i innymi funkcjami, we freblówce otrzymało nazwę: INSTYNKTU WŁASNOŚCI. Z INSTYNKTU WŁASNOŚCI miałeś zaledwie ledwo dostatecznie.
Ten sam delegat Kultu i Kultury, który w żłobku egzaminował ze ZDOLNOŚCI ROZRODCZEJ, we freblówce stawiał stopnie z MIŁOŚCI MACIERZYŃSKIEJ - za dostatecznie.
Z KOKIETERII - bardzo dobrze.
Po freblówce przyszła szkółka i
żłobku, przyszła freblówka i nowy egzamin, i nowe świadectwo.<br> Z POBUDLIWOŚCI zrobiły się trzy przedmioty:<br> PRZYZWYCZAJENIA - dostatecznie.<br> KOJARZENIA (czyli układanie klocków z wzorami &lt;orig&gt;olfaktycznymi&lt;/&gt;) - za dobrze.<br> ROZDZIELANIA (czyli rozbieranie klocków) - bardzo dobrze.<br> Z RUCHLIWOŚCI też zrobiły się dwa oddzielne przedmioty:<br> REAKCJA OBRONY - za bardzo niedostatecznie.<br> SPONTANICZNOŚĆ - dostatecznie.<br> To, co w żłobku nazywało się TRAWIENIEM i innymi funkcjami, we freblówce otrzymało nazwę: INSTYNKTU WŁASNOŚCI. Z INSTYNKTU WŁASNOŚCI miałeś zaledwie ledwo dostatecznie.<br> Ten sam delegat Kultu i Kultury, który w żłobku egzaminował ze ZDOLNOŚCI ROZRODCZEJ, we freblówce stawiał stopnie z MIŁOŚCI MACIERZYŃSKIEJ - za dostatecznie.<br> Z KOKIETERII - bardzo dobrze.<br> Po freblówce przyszła szkółka i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego