Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
bawić jego narządami płciowymi "jakby były to jej ulubione zabawki". Dodatkowego pieprzyku nadawało igraszkom to, że obserwowała je ciotka Rosalie, którą zresztą zaraził syfilisem.
Kazimierz Wielki był - jak to łagodnie określa Paweł Jasienica - "bigamistą do kwadratu". Poślubiony był kościelnie (sic!) trzem jednocześnie żonom: Annie Aldonie litewskiej, Adelajdzie heskiej i Jadwidze żagańskiej. Wszystkie trzy zdradzał na okrągło z nie znaną bliżej, ale okazałą liczbą kochanek, spośród których do legendy przeszła Estera. Księdza kaznodzieję katedralnego Marcina Baryczkę, który usiłował mu prawić morały i skierować na drogę czystości, rozkazał po prostu utopić w Wiśle, bo nie cierpiał nudziarzy.
Karol Marks, którego miłość do Jenny
bawić jego narządami płciowymi "jakby były to jej ulubione zabawki". Dodatkowego pieprzyku nadawało igraszkom to, że obserwowała je ciotka Rosalie, którą zresztą zaraził syfilisem. <br>Kazimierz Wielki był - jak to łagodnie określa Paweł Jasienica - "bigamistą do kwadratu". Poślubiony był kościelnie (sic!) trzem jednocześnie żonom: Annie Aldonie litewskiej, Adelajdzie heskiej i Jadwidze żagańskiej. Wszystkie trzy zdradzał na okrągło z nie znaną bliżej, ale okazałą liczbą kochanek, spośród których do legendy przeszła Estera. Księdza kaznodzieję katedralnego Marcina Baryczkę, który usiłował mu prawić morały i skierować na drogę czystości, rozkazał po prostu utopić w Wiśle, bo nie cierpiał nudziarzy. <br>Karol Marks, którego miłość do Jenny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego