Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
290 zł, nabywcy regulowali w 24 comiesięcznych ratach. Równolegle z pracami konstrukcyjnymi, które spowodowały osiągnięcie wysokiego poziomu jakościowego, wdrażano nowatorskie technologie, które przyczyniały się do znacznego obniżenia cen lornetek.
Największy wpływ na obniżenie cen lornetek miały zmiany metod odlewania korpusów aluminiowych. Początkowo odlewano je w formach piaskowych, następnie w kokilach żeliwnych, aby w końcu zastosować jedne z pierwszych w Polsce odlewy ciśnieniowe. Każda z podanych zmian wpływała na znaczne obniżenie pracochłonności wykonywania lornetki, a jednocześnie i jej wagi, która początkowo wynosiła 650 g, a po wprowadzonych zmianach 400 g.
Odlewy korpusów wykonywały warszawskie odlewnie metali kolorowych należące do Józefa Dyjasińskiego oraz
290 zł, nabywcy regulowali w 24 comiesięcznych ratach. Równolegle z pracami konstrukcyjnymi, które spowodowały osiągnięcie wysokiego poziomu jakościowego, wdrażano nowatorskie technologie, które przyczyniały się do znacznego obniżenia cen lornetek.<br>Największy wpływ na obniżenie cen lornetek miały zmiany metod odlewania korpusów aluminiowych. Początkowo odlewano je w formach piaskowych, następnie w kokilach żeliwnych, aby w końcu zastosować jedne z pierwszych w Polsce odlewy ciśnieniowe. Każda z podanych zmian wpływała na znaczne obniżenie pracochłonności wykonywania lornetki, a jednocześnie i jej wagi, która początkowo wynosiła 650 g, a po wprowadzonych zmianach 400 g.<br>Odlewy korpusów wykonywały warszawskie odlewnie metali kolorowych należące do Józefa Dyjasińskiego oraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego