Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
groźną manię. Pożal się, Boże, jak brzmiał ten pierwszy rymowany list do babci Eleonory, jeszcze dyktowany mamie, lecz niestety wszyscy mnie podziwiają, więc rodzi się drugi i trzeci, i już dręczy mnie głód aplauzu.
Ale słyszę, naprawdę słyszę rytm, a rymy same do mnie przybiegają. Mama się dziwi: przecież takie niemuzykalne dziecko! To chyba skutek tych Słowackich i Fredrów, pochłanianych w nadmiarze? Rzeczywiście, Słowacki dla mnie "wielkim wieszczem jest", ale dużo wody upłynie, zanim ośmielę się napisać pierwszą sztukę.
Mimo że pierwszej próby dramatycznej dokonałam zuchwale, mając lat siedem.
Był to skecz, którego akcja rozgrywała się w kawiarni. Pan i pani
groźną manię. Pożal się, Boże, jak brzmiał ten pierwszy rymowany list do babci Eleonory, jeszcze dyktowany mamie, lecz niestety wszyscy mnie podziwiają, więc rodzi się drugi i trzeci, i już dręczy mnie głód aplauzu.<br>Ale słyszę, naprawdę słyszę rytm, a rymy same do mnie przybiegają. Mama się dziwi: przecież takie niemuzykalne dziecko! To chyba skutek tych Słowackich i Fredrów, pochłanianych w nadmiarze? Rzeczywiście, Słowacki dla mnie "wielkim wieszczem jest", ale dużo wody upłynie, zanim ośmielę się napisać pierwszą sztukę.<br> Mimo że pierwszej próby dramatycznej dokonałam zuchwale, mając lat siedem.<br> Był to skecz, którego akcja rozgrywała się w kawiarni. Pan i pani
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!