Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
powiada Rolbinow. W połowie lat 90. przyjaciele wzięli pierwszy kredyt i otworzyli pierwszy supermarket. Dziś Vester ma 20 supermarketów oraz 9 przedsiębiorstw budowlanych i przemysłowych. Zatrudnia 3 tys. osób. Zarządzania uczą Anglicy.
Dla ludzi majętnych otworzył salon Pierre Cardin, są sklepy z modą włoską, luksusowe restauracje. W lepszych dzielnicach Kaliningradu jak grzyby po deszczu rosną wille, ba, pałace nowych Rosjan. Tak nazywają tu nowobogackich. Gwardiejsk wydaje się hen, daleko. Ale to złudzenie. Mówiąc umownie, to Gwardiejsk tu dominuje. Zakłady zbrojeniowe gwałtownie słabną, ugory jak okiem sięgnąć, perspektywy niewyraźne.

- Naszego obwodu nie pokazują nawet na telewizyjnych mapach pogody - powiada z gorzkim humorem prof. Walerij Galcow
powiada Rolbinow. W połowie lat 90. przyjaciele wzięli pierwszy kredyt i otworzyli pierwszy supermarket. Dziś Vester ma 20 supermarketów oraz 9 przedsiębiorstw budowlanych i przemysłowych. Zatrudnia 3 tys. osób. Zarządzania uczą Anglicy.<br>Dla ludzi majętnych otworzył salon Pierre Cardin, są sklepy z modą włoską, luksusowe restauracje. W lepszych dzielnicach Kaliningradu jak grzyby po deszczu rosną wille, ba, pałace nowych Rosjan. Tak nazywają tu nowobogackich. Gwardiejsk wydaje się hen, daleko. Ale to złudzenie. Mówiąc umownie, to Gwardiejsk tu dominuje. Zakłady zbrojeniowe gwałtownie słabną, ugory jak okiem sięgnąć, perspektywy niewyraźne.<br><br>- Naszego obwodu nie pokazują nawet na telewizyjnych mapach pogody - powiada z gorzkim humorem prof. Walerij Galcow
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego