Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Instalacje i - Sutor

"Instalacje i - Sutor" - to tytuł spektaklu Teatru KTO z Krakowa, który 6 listopada będzie można obejrzeć w nowotarskich Jatkach. Widowisko wyreżyserował Jerzy Zoń.
Nowotarżanie zobaczą instalację plastyczną, której głównym bohaterem będzie Edward Sutor i jego rzeźby. Spektakl jest metaforą ludzkiego losu. Mówi o miłości, bólu, gniewie i nienawiści. W spektaklu wykorzystano ponad 100 rzeźb artysty naiwnego z Nowego Targu. Zostały one wypożyczone z Muzeum Podhalańskiego w stolicy Podhala. Widowisko zostało pokazane już w kilku miastach Polski - między innymi w Warszawie, Krakowie i Zamościu.
Edward Sutor przebywał w Niemczech na przymusowych robotach. Po powrocie w 1940 roku do Nowego
Instalacje i - Sutor&lt;/tit&gt;<br><br>"Instalacje i - Sutor" - to tytuł spektaklu Teatru KTO z Krakowa, który 6 listopada będzie można obejrzeć w nowotarskich Jatkach. Widowisko wyreżyserował Jerzy Zoń.<br>Nowotarżanie zobaczą instalację plastyczną, której głównym bohaterem będzie Edward Sutor i jego rzeźby. Spektakl jest metaforą ludzkiego losu. Mówi o miłości, bólu, gniewie i nienawiści. W spektaklu wykorzystano ponad 100 rzeźb artysty naiwnego z Nowego Targu. Zostały one wypożyczone z Muzeum Podhalańskiego w stolicy Podhala. Widowisko zostało pokazane już w kilku miastach Polski - między innymi w Warszawie, Krakowie i Zamościu.<br>Edward Sutor przebywał w Niemczech na przymusowych robotach. Po powrocie w 1940 roku do Nowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!