Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Instalacje i - Sutor

"Instalacje i - Sutor" - to tytuł spektaklu Teatru KTO z Krakowa, który 6 listopada będzie można obejrzeć w nowotarskich Jatkach. Widowisko wyreżyserował Jerzy Zoń.
Nowotarżanie zobaczą instalację plastyczną, której głównym bohaterem będzie Edward Sutor i jego rzeźby. Spektakl jest metaforą ludzkiego losu. Mówi o miłości, bólu, gniewie i nienawiści. W spektaklu wykorzystano ponad 100 rzeźb artysty naiwnego z Nowego Targu. Zostały one wypożyczone z Muzeum Podhalańskiego w stolicy Podhala. Widowisko zostało pokazane już w kilku miastach Polski - między innymi w Warszawie, Krakowie i Zamościu.
Edward Sutor przebywał w Niemczech na przymusowych robotach. Po powrocie w 1940 roku do Nowego
Instalacje i - Sutor&lt;/tit&gt;<br><br>"Instalacje i - Sutor" - to tytuł spektaklu Teatru KTO z Krakowa, który 6 listopada będzie można obejrzeć w nowotarskich Jatkach. Widowisko wyreżyserował Jerzy Zoń.<br>Nowotarżanie zobaczą instalację plastyczną, której głównym bohaterem będzie Edward Sutor i jego rzeźby. Spektakl jest metaforą ludzkiego losu. Mówi o miłości, bólu, gniewie i nienawiści. W spektaklu wykorzystano ponad 100 rzeźb artysty naiwnego z Nowego Targu. Zostały one wypożyczone z Muzeum Podhalańskiego w stolicy Podhala. Widowisko zostało pokazane już w kilku miastach Polski - między innymi w Warszawie, Krakowie i Zamościu.<br>Edward Sutor przebywał w Niemczech na przymusowych robotach. Po powrocie w 1940 roku do Nowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego