Typ tekstu: Książka
Autor: Bendyk Edwin
Tytuł: Zatruta studnia
Rok: 2002
tylko przez pośredników: tłumaczy, wydawnictwa tłumaczące na pirackich zasadach co ciekawsze publikacje, w końcu agentów KGB, których zadaniem było wykradanie technologii i konkretnych rozwiązań.
Podobny system kontroli istniał jednak w Związku Radzieckim od początku jego istnienia. W początkowych latach nie przeszkadzał, a być może ułatwił szybką industrializację. W 1917 roku carska Rosja była rolniczym imperium, w którym 84 procent ludności mieszkało na wsi. W latach trzydziestych Związek Sowiecki stał się potęgą przemysłową. Olbrzymie inwestycje w naukę i edukację zaowocowały utworzeniem silnej elity intelektualnej, niezliczonych rzesz inżynierów i naukowców, którzy w latach powojennych potrafili w wielu dziedzinach dogonić zachodnią myśl techniczną.

Plan
tylko przez pośredników: tłumaczy, wydawnictwa tłumaczące na pirackich zasadach co ciekawsze publikacje, w końcu agentów KGB, których zadaniem było wykradanie technologii i konkretnych rozwiązań.<br>Podobny system kontroli istniał jednak w Związku Radzieckim od początku jego istnienia. W początkowych latach nie przeszkadzał, a być może ułatwił szybką industrializację. W 1917 roku carska Rosja była rolniczym imperium, w którym 84 procent ludności mieszkało na wsi. W latach trzydziestych Związek Sowiecki stał się potęgą przemysłową. Olbrzymie inwestycje w naukę i edukację zaowocowały utworzeniem silnej elity intelektualnej, niezliczonych rzesz inżynierów i naukowców, którzy w latach powojennych potrafili w wielu dziedzinach dogonić zachodnią myśl techniczną.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Plan
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego