Typ tekstu: Książka
Autor: Bendyk Edwin
Tytuł: Zatruta studnia
Rok: 2002
Tysiące wojowników al-Kaidy na całym świecie czekają na sygnał, a trwające w Afganistanie działania zbrojne niewiele im szkodzą. Nawet w samym Afganistanie bojownicy wracają do zbombardowanych baz szkoleniowych.
To wszystko podsyca atmosferę niepewności, tworząc sytuację wymarzoną przez generała von Ludendorffa w Wojnie totalnej. Ludzi ogarnia lęk, tkanka społeczna się rozkłada. Pierwsza spontaniczna mobilizacja tuż po ataku: kanapki rozdawane za darmo strażakom i wolontariuszom, ochotnicza pomoc przy odgruzowywaniu ustępuje znużeniu i apatii. Zdjęcia ofiar rozmoczył deszcz, "The New York Times" po cichu wycofał się z publikowania kolejnych biografii poległych. Pozostało oczekiwanie na kolejne "niemożliwe" i rosnące w Nowym Jorku bezrobocie.

Topniejący
Tysiące wojowników al-Kaidy na całym świecie czekają na sygnał, a trwające w Afganistanie działania zbrojne niewiele im szkodzą. Nawet w samym Afganistanie bojownicy wracają do zbombardowanych baz szkoleniowych.<br>To wszystko podsyca atmosferę niepewności, tworząc sytuację wymarzoną przez generała von Ludendorffa w Wojnie totalnej. Ludzi ogarnia lęk, tkanka społeczna się rozkłada. Pierwsza spontaniczna mobilizacja tuż po ataku: kanapki rozdawane za darmo strażakom i wolontariuszom, ochotnicza pomoc przy odgruzowywaniu ustępuje znużeniu i apatii. Zdjęcia ofiar rozmoczył deszcz, "The New York Times" po cichu wycofał się z publikowania kolejnych biografii poległych. Pozostało oczekiwanie na kolejne "niemożliwe" i rosnące w Nowym Jorku bezrobocie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Topniejący
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego