Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w okolicach Puław. Kilka dni temu przemieszczająca się w dół rzeki fala wezbraniowa największe szkody wyrządziła w gminie Annopol. Zalanych tam było 150 hektarów pól uprawnych i 800 hektarów łąk.
(PAP)Groźna susza

Kilkudziesięciu strażaków przez kilka godzin walczyło w piątek z pożarem, który wybuchł na granicy powiatów legnickiego i złotoryjskiego (Dolnośląskie). Spłonęło ponad 20 hektarów ścierniska i kombajn w okolicy miejscowości Ernestynów. Według wstępnych ustaleń straży pożarnej ogień powstał od przegrzanego elementu kombajnu. Właściciel oszacował straty na 200 tys. zł.
(PAP)Zginął przez prędkość i sarnę

W okolicach Otynia w Lubuskiem 32-letni motocyklista zginął, gdy na szosę pod koła
w okolicach &lt;name type="place"&gt;Puław.&lt;/&gt; Kilka dni temu przemieszczająca się w dół rzeki fala &lt;orig&gt;wezbraniowa&lt;/&gt; największe szkody wyrządziła w gminie &lt;name type="place"&gt;Annopol&lt;/&gt;. Zalanych tam było 150 hektarów pól uprawnych i 800 hektarów łąk.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Groźna susza&lt;/&gt;<br><br>Kilkudziesięciu strażaków przez kilka godzin walczyło w piątek z pożarem, który wybuchł na granicy powiatów legnickiego i złotoryjskiego (&lt;name type="place"&gt;Dolnośląskie&lt;/&gt;). Spłonęło ponad 20 hektarów ścierniska i kombajn w okolicy miejscowości &lt;name type="place"&gt;Ernestynów&lt;/&gt;. Według wstępnych ustaleń straży pożarnej ogień powstał od przegrzanego elementu kombajnu. Właściciel oszacował straty na 200 tys. zł.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zginął przez prędkość i sarnę&lt;/&gt;<br><br>W okolicach &lt;name type="place"&gt;Otynia&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Lubuskiem&lt;/&gt; 32-letni motocyklista zginął, gdy na szosę pod koła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego