Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
demaskuje je duża struga ognia wypływająca z dyszy. Cechy demaskujące pozwalają załodze czołgu szybko wykryć, takie działo i zniszczyć je w krótkim czasie (przy tym do zniszczenia takiego obiektu nie jest konieczne bezpośrednie trafienie).
Biorąc to pod uwagę można zaryzykować twierdzenie, że współczesne działo, szczególnie działo bezodrzutowe, musi trafić w czołg od pierwszego strzału. W przeciwnym bowiem razie może być zniszczone nie mając możliwości strzelić powtórnie. Dlatego też powinna się stawiać bardzo duże wymagania w odniesieniu do współczesnych środków obrony przeciwpancernej. Przede wszystkim środki te powinny być bardzo skuteczne, a osiąga się to zwiększając celność, zdolność przebijania pancerza, nawet przy najbardziej
demaskuje je duża struga ognia wypływająca z dyszy. Cechy demaskujące pozwalają załodze czołgu szybko wykryć, takie działo i zniszczyć je w krótkim czasie (przy tym do zniszczenia takiego obiektu nie jest konieczne bezpośrednie trafienie).<br>Biorąc to pod uwagę można zaryzykować twierdzenie, że współczesne działo, szczególnie działo bezodrzutowe, musi trafić w czołg od pierwszego strzału. W przeciwnym bowiem razie może być zniszczone nie mając możliwości strzelić powtórnie. Dlatego też powinna się stawiać bardzo duże wymagania w odniesieniu do współczesnych środków obrony przeciwpancernej. Przede wszystkim środki te powinny być bardzo skuteczne, a osiąga się to zwiększając celność, zdolność przebijania pancerza, nawet przy najbardziej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!