Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
twoje niźli sława, o której słyszałam.
Na pożegnanie obdarowała Salomona bezcennymi skarbami, wśród których było sto dwadzieścia talentów złota, a on odwzajemnił się jej najróżniejszymi darami nie mniejszej ceny.

Harem Salomona i obce bogi
Wzorem innych królów Salomon stale pomnażał swój harem. Były w nim kobiety różnych ras i religii: Egipcjanki, Moabitki, Ammonitki, Edomitki, Fenicjanki i Hetytki.
Kłopot był ten, że starzejący się król bezwolnie poddawał się wpływom swoich faworytek. Za ich namową wprowadził do Jerozolimy kult cudzych bogów. Składał im ofiary nawet na dziedzińcu Jahwe, a na wzgórzach wzniósł świątynie Asztarcie, Baalowi, Molochowi i bogu Moabitów Kemoszowi.
Wtedy Jahwe rozgniewał
twoje niźli sława, o której słyszałam.<br>Na pożegnanie obdarowała Salomona bezcennymi skarbami, wśród których było sto dwadzieścia talentów złota, a on odwzajemnił się jej najróżniejszymi darami nie mniejszej ceny. <br><br>&lt;tit&gt;Harem Salomona i obce bogi&lt;/&gt;<br>Wzorem innych królów Salomon stale pomnażał swój harem. Były w nim kobiety różnych ras i religii: Egipcjanki, Moabitki, Ammonitki, Edomitki, Fenicjanki i Hetytki.<br>Kłopot był ten, że starzejący się król bezwolnie poddawał się wpływom swoich faworytek. Za ich namową wprowadził do Jerozolimy kult cudzych bogów. Składał im ofiary nawet na dziedzińcu Jahwe, a na wzgórzach wzniósł świątynie Asztarcie, Baalowi, Molochowi i bogu Moabitów Kemoszowi.<br>Wtedy Jahwe rozgniewał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego