Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
geograficznie Wyspy Kanaryjskie leżą w Afryce, to politycznie należą do Hiszpanii, więc aby tam się dostać, nie potrzebujesz nic oprócz ważnego paszportu.
• Waluta - Jak w całej Hiszpanii, obowiązują pesety: 100 Ptas to ok. 2,4 zł. Nie ma problemu z płatnościami kartami, sporo jest też bankomatów.
• Zakupy - Cały obszar Wysp Kanaryjskich to strefa wolnocłowa, nie ma więc sensu odkładać zakupów perfum czy alkoholi na ostatnią chwilę przed odlotem.
• Przelot - Linie lotnicze Iberia oferują przelot za około 2300 zł w obie strony. Większość polskich biur podróży proponuje wczasy na Teneryfie lub Gran Canarii, skąd można dostać się na Lanzarote
geograficznie Wyspy Kanaryjskie leżą w Afryce, to politycznie należą do Hiszpanii, więc aby tam się dostać, nie potrzebujesz nic oprócz ważnego paszportu.<br>&#149; Waluta - Jak w całej Hiszpanii, obowiązują pesety: 100 Ptas to ok. 2,4 zł. Nie ma problemu z płatnościami kartami, sporo jest też bankomatów.<br>&#149; Zakupy - Cały obszar Wysp Kanaryjskich to strefa wolnocłowa, nie ma więc sensu odkładać zakupów perfum czy alkoholi na ostatnią chwilę przed odlotem. <br>&#149; Przelot - Linie lotnicze Iberia oferują przelot za około 2300 zł w obie strony. Większość polskich biur podróży proponuje wczasy na Teneryfie lub Gran Canarii, skąd można dostać się na Lanzarote
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!