Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
należących do tzw. kręgu kanibalizmu. Komentator - co było uderzające - powiedział, że ujawniła się pewna "subkultura kanibalizmu". To zjawisko zostało więc już zakwalifikowane, następnym krokiem będzie stwierdzenie, że jest to swego rodzaju mniejszość społeczna.
Charakterystyczne było także zupełnie normalne zachowanie skazanego i jego obrońcy. On wyglądał na urzędnika, który dopuścił się malwersacji, obrońca się z nim witał. Odwoływali się do pewnej konwencji normalności.
Dotykamy tu dwóch fundamentalnych spraw. Przede wszystkim podstaw cywilizacji zachodniej, w której rzeczy niewyobrażalne stają się możliwe. Lekarz, który zamordował kilkudziesięciu czy kilkuset pacjentów, niedawno w Wielkiej Brytanii popełnił samobójstwo. Pedofile, którzy zaczynają domagać się swoich praw. Teraz kanibal
należących do tzw. kręgu kanibalizmu. Komentator - co było uderzające - powiedział, że ujawniła się pewna &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"subkultura kanibalizmu"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. To zjawisko zostało więc już zakwalifikowane, następnym krokiem będzie stwierdzenie, że jest to swego rodzaju mniejszość społeczna.<br>Charakterystyczne było także zupełnie normalne zachowanie skazanego i jego obrońcy. On wyglądał na urzędnika, który dopuścił się malwersacji, obrońca się z nim witał. Odwoływali się do pewnej konwencji normalności.<br>Dotykamy tu dwóch fundamentalnych spraw. Przede wszystkim podstaw cywilizacji zachodniej, w której rzeczy niewyobrażalne stają się możliwe. Lekarz, który zamordował kilkudziesięciu czy kilkuset pacjentów, niedawno w Wielkiej Brytanii popełnił samobójstwo. Pedofile, którzy zaczynają domagać się swoich praw. Teraz kanibal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!