Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
rozgałęzienia pni). Na cmentarzu paraf. wspólne mogiły Polaków pomordowanych podczas okupacji hitlerowskiej i żołnierzy radzieckich poległych w 1945.
Początek wariantu 15.1. - przez Rogoźno do Wągrowca.
8km na wsch. Zielonka, osada w otoczeniu lasów Puszczy Zielonki. W przeszłości znacząca miejscowość przy trakcie Poznań - Kcynia. Znana od XIVw. Siedziba placówek doświadczalnych AR w Poznaniu. Głaz narzutowy o obwodzie 510cm z tablicą poświęconą pamięci prof. Kazimierza Sucheckiego, organizatora lasów doświadczalnych. W 1978 rozpoczęto tworzenie w Zielonce arboretum, w którym docelowo ma rosnąć ok. 2000 gatunków, form i odmian roślin drzewiastych na pow. 90ha.
3km na pd. od Zielonki Okuniec nad Jez. Miejskim (10ha
rozgałęzienia pni). Na cmentarzu paraf. wspólne mogiły Polaków pomordowanych podczas okupacji hitlerowskiej i żołnierzy radzieckich poległych w 1945.<br>Początek wariantu 15.1. - przez Rogoźno do Wągrowca.<br> 8km na wsch. Zielonka, osada w otoczeniu lasów Puszczy Zielonki. W przeszłości znacząca miejscowość przy trakcie Poznań - Kcynia. Znana od XIVw. Siedziba placówek doświadczalnych AR w Poznaniu. Głaz narzutowy o obwodzie 510cm z tablicą poświęconą pamięci prof. Kazimierza Sucheckiego, organizatora lasów doświadczalnych. W 1978 rozpoczęto tworzenie w Zielonce arboretum, w którym docelowo ma rosnąć ok. 2000 gatunków, form i odmian roślin drzewiastych na pow. 90ha.<br> 3km na pd. od Zielonki Okuniec nad Jez. Miejskim (10ha
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego