Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
żywności jako broni politycznej przeciw Rosji Radzieckiej, przeciw rewolucyjnym władzom węgierskim z Belą Kunem na czele. W krajach sojuszniczych krytykowano Hoovera za udzielanie pomocy żywnościowej Niemcom, odpowiedzialnym za tragedię I wojny światowej.
Kiedy jednak w latach 1921-1923 w Rosji Radzieckiej powstała sytuacja głodowa z powodu wojny i klęski nieurodzaju, ARA - po otrzymaniu gwarancji swobody poruszania się - rozpoczęła dostawy żywności. Kiedy konserwatywne i antykomunistyczne organizacje w USA zaatakowały Hoovera za dostawy żywności do ZSRR, miał odwagę publicznie powiedzieć: "Dwadzieścia milionów ludzi głoduje. Niezależnie od ich poglądów politycznych, należy im pomóc".
Przychylnie o Hooverze wyrażał się znany ekonomista, John Meynard Keynes. Oświadczył
żywności jako broni politycznej przeciw Rosji Radzieckiej, przeciw rewolucyjnym władzom węgierskim z Belą Kunem na czele. W krajach sojuszniczych krytykowano Hoovera za udzielanie pomocy żywnościowej Niemcom, odpowiedzialnym za tragedię I wojny światowej.<br>Kiedy jednak w latach 1921-1923 w Rosji Radzieckiej powstała sytuacja głodowa z powodu wojny i klęski nieurodzaju, ARA - po otrzymaniu gwarancji swobody poruszania się - rozpoczęła dostawy żywności. Kiedy konserwatywne i antykomunistyczne organizacje w USA zaatakowały Hoovera za dostawy żywności do ZSRR, miał odwagę publicznie powiedzieć: &lt;q&gt;"Dwadzieścia milionów ludzi głoduje. Niezależnie od ich poglądów politycznych, należy im pomóc"&lt;/&gt;.<br>Przychylnie o Hooverze wyrażał się znany ekonomista, John Meynard Keynes. Oświadczył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego