Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 06.18
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
Co wtedy puszczali? Chyba "One way ticket" zespołu Temptation. Bilet w jedną stronę...
Podczas takiego spotkania usiedli gdzieś w kącie z przyjacielem Mietkiem Szejno. Też taksówkarzem. Ten jak bumerang wracał do swojego ulubionego tematu. Dziewięć miesięcy był u rodziny w Australii, a opowieści miał tyle jakby w poprzednim wcieleniu był Aborygenem. Godzinami prawił o nowoczesnym Sydney, czerwonych, odludnych stepach i... niezmierzonych szansach. W ciągu kilku miesięcy zarobił tyle, ile w Polsce przez kilka lat. Marii łzy kręciły się na samo wspomnienie sklepów, gdzie jest wszystko. Bez kartek i kolejek.
- A ty... - czarował Mietek. - Z umiejętnością pilotowania samolotów miałbyś tam jak pączek
Co wtedy puszczali? Chyba "One way ticket" zespołu Temptation. Bilet w jedną stronę... <br>Podczas takiego spotkania usiedli gdzieś w kącie z przyjacielem Mietkiem Szejno. Też taksówkarzem. Ten jak bumerang wracał do swojego ulubionego tematu. Dziewięć miesięcy był u rodziny w Australii, a opowieści miał tyle jakby w poprzednim wcieleniu był Aborygenem. Godzinami prawił o nowoczesnym Sydney, czerwonych, odludnych stepach i... niezmierzonych szansach. W ciągu kilku miesięcy zarobił tyle, ile w Polsce przez kilka lat. Marii łzy kręciły się na samo wspomnienie sklepów, gdzie jest wszystko. Bez kartek i kolejek. <br>- A ty... - czarował Mietek. - Z umiejętnością pilotowania samolotów miałbyś tam jak pączek
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!