Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
pracowni do oddania im wyrobów złotniczych wartych około 10 tysięcy złotych. Jedna z ofiar z objawami wstrząśnienia mózgu znalazła się w szpitalu.
(PAP)ŚwiatPogarsza się los Aborygenów

Australia W niedzielę rząd przyznał, że los Aborygenów jest "zatrważający". Odmówił jednak oficjalnych przeprosin za politykę dyskryminacji, prowadzoną przez ponad 200 lat.
Aborygeni stanowią dziś tylko 2 proc. wielorasowego i wieloetnicznego społeczeństwa Australii. Są jednak grupą najbiedniejszą, o najgorszej kondycji zdrowotnej i posiadającą największy odsetek więźniów.
(PAP)Tajemnicze wybuchy unieruchomiły kolej

Irlandia W sobotę do późnego wieczora nieczynna była główna linia kolejowa łącząca Belfast z Dublinem. Połączenie wstrzymano z powodu eksplozji, do jakich
pracowni do oddania im wyrobów złotniczych wartych około 10 tysięcy złotych. Jedna z ofiar z objawami &lt;orig&gt;wstrząśnienia&lt;/&gt; mózgu znalazła się w szpitalu.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=3&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Świat&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pogarsza się los Aborygenów&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Australia&lt;/&gt; W niedzielę rząd przyznał, że los Aborygenów jest "zatrważający". Odmówił jednak oficjalnych przeprosin za politykę dyskryminacji, prowadzoną przez ponad 200 lat.<br>Aborygeni stanowią dziś tylko 2 proc. wielorasowego i wieloetnicznego społeczeństwa Australii. Są jednak grupą najbiedniejszą, o najgorszej kondycji zdrowotnej i posiadającą największy odsetek więźniów.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Tajemnicze wybuchy unieruchomiły kolej&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Irlandia&lt;/&gt; W sobotę do późnego wieczora nieczynna była główna linia kolejowa łącząca Belfast z Dublinem. Połączenie wstrzymano z powodu eksplozji, do jakich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego