Typ tekstu: Książka
Autor: Ostrowicka Beata
Tytuł: Kraina kolorów - księga intryg
Rok: 1999
pierwszy raz mają do czynienia z taką chorobą.
Nona długie dni spędzała w zamku. Podziwiała galerie zamkowe pełne obrazów i rzeźb, lubiła wędrować Długim Korytarzem, którego ściany zdobiły freski przedstawiające twarze nieżyjących już władczyń Krainy Kolorów i sceny z ich życia.
Pewnego dnia, gdy wybrała się na rynek miasta, spotkała Achacego. Płowowłosy i wielki, w podniszczonym i zakurzonym ubraniu, siedział na brzegu Fontanny Mędrców. Zamyślony, nie zauważył jej. Dopiero gdy położyła rękę na jego ramieniu, prychnął ucieszony i jego szczera twarz rozjaśniła się uśmiechem.
Achacy dotarł do stolicy w nadziei spotkania Nony. "Tak dawno cię nie wiedziałem, że się za tobą
pierwszy raz mają do czynienia z taką chorobą.<br>Nona długie dni spędzała w zamku. Podziwiała galerie zamkowe pełne obrazów i rzeźb, lubiła wędrować Długim Korytarzem, którego ściany zdobiły freski przedstawiające twarze nieżyjących już władczyń Krainy Kolorów i sceny z ich życia.<br>Pewnego dnia, gdy wybrała się na rynek miasta, spotkała Achacego. Płowowłosy i wielki, w podniszczonym i zakurzonym ubraniu, siedział na brzegu Fontanny Mędrców. Zamyślony, nie zauważył jej. Dopiero gdy położyła rękę na jego ramieniu, prychnął ucieszony i jego szczera twarz rozjaśniła się uśmiechem.<br>Achacy dotarł do stolicy w nadziei spotkania Nony. "Tak dawno cię nie wiedziałem, że się za tobą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego