Typ tekstu: Książka
Autor: Ostrowicka Beata
Tytuł: Kraina kolorów - księga intryg
Rok: 1999
Achacy dotarł do stolicy w nadziei spotkania Nony. "Tak dawno cię nie wiedziałem, że się za tobą stęskniłem", powiedział tubalnym głosem. I dodał, że gdy dowiedział się o śmierci władczyni, domyślił się, że Mędrcy z pewnością tu przybędą. "A ty z nimi, tak jak kiedyś sobie marzyłaś".
Nona zaprowadziła zmęczonego Achacego do zamku. Chciała poczęstować go smaczną kolacją, zapewnić godziwy nocleg i przede wszystkim spokojnie porozmawiać. Achacy milczał całą drogę. Odezwał się dopiero, gdy dotarli do komnaty, którą przydzielono Nonie.
- Źle się wędruje światem bez kolorów - powiedział w pewnej chwili i westchnął przeciągle.
- Źle się żyje w świecie bez kolorów - odparła
Achacy dotarł do stolicy w nadziei spotkania Nony. "Tak dawno cię nie wiedziałem, że się za tobą stęskniłem", powiedział tubalnym głosem. I dodał, że gdy dowiedział się o śmierci władczyni, domyślił się, że Mędrcy z pewnością tu przybędą. "A ty z nimi, tak jak kiedyś sobie marzyłaś".<br>Nona zaprowadziła zmęczonego Achacego do zamku. Chciała poczęstować go smaczną kolacją, zapewnić godziwy nocleg i przede wszystkim spokojnie porozmawiać. Achacy milczał całą drogę. Odezwał się dopiero, gdy dotarli do komnaty, którą przydzielono Nonie.<br>- Źle się wędruje światem bez kolorów - powiedział w pewnej chwili i westchnął przeciągle.<br>- Źle się żyje w świecie bez kolorów - odparła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego