Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
udowodnię.
- Trzymam za słowo - wycedził profesor.
- Adiunkt dopilnował, doktoranci stawili się na okresowe badania lekarskie, później wysypał profesorowi na biurko rozpoznania: skrzywione łopatki, zagrożone kręgołupy, wadliwe postawy, znalazł się wrzód żołądka. Profesor nie wierzył, że tej reprezentacji przypadków z encyklopedii medycznej podopieczni nabawili się dopiero w Jego instytucie, ale skapitulowali. Adaptowano część pomieszczeń piwnicznych. Wszyscy pomagali w ;pracach prostych. Najwięcej adiunkt ze swoimi inwalidami. Teraz bardzo sobie chwalą. Kompleks gimnastyczny nazywają Adamianum, od imienia adiunkta. Opowiadała sekretarka.
- A jego słyszałam, Homo satrapiens.
- Celne. Ale trafia do niego argumentacja krótka i jasna.
- Nie miałam okazji sprawdzić. Widziałam kilka razy, przeleciał jak poduszkowiec
udowodnię.<br>- Trzymam za słowo - wycedził profesor.<br>- Adiunkt dopilnował, doktoranci stawili się na okresowe badania lekarskie, później wysypał profesorowi na biurko rozpoznania: skrzywione łopatki, zagrożone kręgołupy, wadliwe postawy, znalazł się wrzód żołądka. Profesor nie wierzył, że tej reprezentacji przypadków z encyklopedii medycznej podopieczni nabawili się dopiero w Jego instytucie, ale skapitulowali. Adaptowano część pomieszczeń piwnicznych. Wszyscy pomagali w ;pracach prostych. Najwięcej adiunkt ze swoimi inwalidami. Teraz bardzo sobie chwalą. Kompleks gimnastyczny nazywają Adamianum, od imienia adiunkta. Opowiadała sekretarka.<br>- A jego słyszałam, Homo satrapiens.<br>- Celne. Ale trafia do niego argumentacja krótka i jasna.<br>- Nie miałam okazji sprawdzić. Widziałam kilka razy, przeleciał jak poduszkowiec
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!