Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.17
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
podwiezienie samochodem.
Sporo rodzin narzekało, że informacje były nieprecyzyjne. Bliscy odchodzili z kwitkiem, bo wojsko nie chciało im powiedzieć, kiedy przylatują ich chłopcy. Będą czekać na następne samoloty, które przywiozą dziś i jutro kolejnych dwustu żołnierzy.
- Trwają także wyjazdy żołnierzy do Iraku. Już pojechało pięciuset z Polski, Litwy i Łotwy. Adaptują się na miejscu i przejmują obowiązki - mówi minister obrony Szmajdziński.
- Było ciężko, szczególnie na początku, gdy tworzyliśmy dywizję od zera i trzeba było dowodzić jednostkami ze wszystkich części świata w trudnych warunkach klimatycznych - mówił po przylocie generał Tyszkiewicz. - Ta misja dała nam duże doświadczenie. Z Iraku wrócili w pełni profesjonalni
podwiezienie samochodem.&lt;/&gt;<br>Sporo rodzin narzekało, że informacje były nieprecyzyjne. Bliscy odchodzili z kwitkiem, bo wojsko nie chciało im powiedzieć, kiedy przylatują ich chłopcy. Będą czekać na następne samoloty, które przywiozą dziś i jutro kolejnych dwustu żołnierzy.<br>&lt;q&gt;- Trwają także wyjazdy żołnierzy do &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Już pojechało pięciuset z &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Łotwy&lt;/&gt;. Adaptują się na miejscu i przejmują obowiązki&lt;/&gt; - mówi minister obrony &lt;name type="person"&gt;Szmajdziński&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Było ciężko, szczególnie na początku, gdy tworzyliśmy dywizję od zera i trzeba było dowodzić jednostkami ze wszystkich części świata w trudnych warunkach klimatycznych&lt;/&gt; - mówił po przylocie generał &lt;name type="person"&gt;Tyszkiewicz&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Ta misja dała nam duże doświadczenie. Z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; wrócili w pełni profesjonalni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!