Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
bliźniaku z dorosłym synem, też lekarzem i jego młodą żoną. Od roku był już dziadkiem. "Lepiej być dziadkiem, niż dziadem" - mawiał, ale to mu nie groziło, gdyż jako renomowany kardiolog nie narzekał na brak pieniędzy. Wstał.
- Idę. A ty po prostu pojedź ze mną.
Roześmiała się.
- Ale wymyślił! Jako co? Adoptujesz mnie?
- No, powiedzmy, że cię wynajmę, jako opiekunkę w jednoosobowym domu starców.
- Przestań z tym swoim wiekiem! - powiedziała odruchowo, ale widać było, że nie zastanawia się specjalnie nad tym, co mówi, myślami błądząc już gdzieś między Champs Elysées w Paryżu a Promenade des Anglais w Nicei.
W końcu lata umowa
bliźniaku z dorosłym synem, też lekarzem i jego młodą żoną. Od roku był już dziadkiem. "Lepiej być dziadkiem, niż dziadem" - mawiał, ale to mu nie groziło, gdyż jako renomowany kardiolog nie narzekał na brak pieniędzy. Wstał.<br>- Idę. A ty po prostu pojedź ze mną.<br>Roześmiała się. <br>- Ale wymyślił! Jako co? Adoptujesz mnie?<br>- No, powiedzmy, że cię wynajmę, jako opiekunkę w jednoosobowym domu starców.<br>- Przestań z tym swoim wiekiem! - powiedziała odruchowo, ale widać było, że nie zastanawia się specjalnie nad tym, co mówi, myślami błądząc już gdzieś między Champs Elysées w Paryżu a Promenade des Anglais w Nicei.<br>W końcu lata umowa
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!