Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
niedzielę w jednej z dzielnic Brukseli doszło do kolejnych starć policji z imigrantami z Afryki Środkowej. Ok. 200 osób zaatakowało policję, wezwaną przez okradanego sklepikarza. Radiowozy obrzucono odłamkami płyt chodnikowych. Wybito szyby w ośmiu sklepach, które splądrowano. Zniszczono cztery samochody. Policja zatrzymała 12 osób.
Powodem starć jest śmierć 36-letniego Afrykanina, podejrzanego o handel narkotykami. W czwartek został on zastrzelony przez policjanta.
(PAP)Naloty na irackie bazy wywołały ostre reakcje

Według Władimira Putina niesprowokowane ataki na Irak nie sprzyjają uregulowaniu konfliktu wokół tego państwa.
Wcześniej MSZ Rosji oświadczyło, że seria ataków samolotów USA i W. Brytanii, dokonanych w piątek na Irak
niedzielę w jednej z dzielnic Brukseli doszło do kolejnych starć policji z imigrantami z Afryki Środkowej. Ok. 200 osób zaatakowało policję, wezwaną przez okradanego sklepikarza. Radiowozy obrzucono odłamkami płyt chodnikowych. Wybito szyby w ośmiu sklepach, które splądrowano. Zniszczono cztery samochody. Policja zatrzymała 12 osób.<br>Powodem starć jest śmierć 36-letniego Afrykanina, podejrzanego o handel narkotykami. W czwartek został on zastrzelony przez policjanta.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Naloty na irackie bazy wywołały ostre reakcje&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Według Władimira Putina &lt;orig&gt;niesprowokowane&lt;/&gt; ataki na Irak nie sprzyjają uregulowaniu konfliktu wokół tego państwa.&lt;/&gt;<br>Wcześniej MSZ Rosji oświadczyło, że seria ataków samolotów USA i W. Brytanii, dokonanych w piątek na Irak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego