Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
istnieć. Los ten spotkał nie tylko plemiona otwarcie wrogie białym, aktywnie uczestniczące w wojnie. Tak samo potraktowano niedawnych sojuszników, jak również tych, którzy zdradą chcieli zaskarbić sobie względy zwycięzców. Tak wygasły marzenia o wolności Indian w tej części Ameryki Północnej.

Rozdział III
Mohikanie i najsłynniejsi ich wodzowie
Większość plemion Nowej Anglii stanowili Indianie grupy języka algonkińskiego. Spośród nich Pekoci wraz z Mohigenami spokrewnieni byli z Mohikanami z terenów leżących nad rzeką Hudson.
Robert M. Utley i Wilcomb E. Washburn - historycy

Żyzność ziemi, obfitość zwierzyny w lasach Mohikanie znad rzeki Hudson, zwani Wilkami...
William Brandon - historyk
Opowieść o Mohikanach niech poprzedzi wyjaśnienie
istnieć. Los ten spotkał nie tylko plemiona otwarcie wrogie białym, aktywnie uczestniczące w wojnie. Tak samo potraktowano niedawnych sojuszników, jak również tych, którzy zdradą chcieli zaskarbić sobie względy zwycięzców. Tak wygasły marzenia o wolności Indian w tej części Ameryki Północnej.<br><br>Rozdział III<br>Mohikanie i najsłynniejsi ich wodzowie<br>Większość plemion Nowej Anglii stanowili Indianie grupy języka algonkińskiego. Spośród nich Pekoci wraz z Mohigenami spokrewnieni byli z Mohikanami z terenów leżących nad rzeką Hudson.<br>Robert M. Utley i Wilcomb E. Washburn - historycy<br><br>Żyzność ziemi, obfitość zwierzyny w lasach Mohikanie znad rzeki Hudson, zwani Wilkami...<br>William Brandon - historyk<br>Opowieść o Mohikanach niech poprzedzi wyjaśnienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego