Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
że Albańczycy potrafią doskonale troszczyć się o własne interesy, a przy tym narzekać i stale czegoś żądać. Stanowią niespełna 25 proc. ludności, a mają wicepremiera i 4 ministrów - powiedziała "Rz" prof. Maria Donewska z Uniwersytetu Skopijskiego.
(R.Bi.)Londyn: polowania z nagonką na lisy zakazane

Od lutego 2005 roku w Anglii i Walii zakazane będzie polowanie z nagonką na lisy. W czwartek późnym wieczorem zakończyła się długa parlamentarna batalia w tej sprawie. Ponieważ Izba Lordów konsekwentnie odrzucała zakaz, a Izba Gmin konsekwentnie go forsowała, rząd spełnił obietnicę posłużenia się rzadko stosowanym instrumentem: Parliament Act.
Na jego mocy, pomimo sprzeciwu Izby Lordów
że Albańczycy potrafią doskonale troszczyć się o własne interesy, a przy tym narzekać i stale czegoś żądać. Stanowią niespełna 25 proc. ludności, a mają wicepremiera i 4 ministrów - powiedziała &lt;name type="org"&gt;"Rz"&lt;/&gt; prof. &lt;name type="person"&gt;Maria Donewska&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Uniwersytetu Skopijskiego&lt;/&gt;. <br>&lt;au&gt;(R.Bi.)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Londyn&lt;/&gt;: polowania z nagonką na lisy zakazane&lt;/&gt;<br><br>Od lutego 2005 roku w &lt;name type="place"&gt;Anglii&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Walii&lt;/&gt; zakazane będzie polowanie z nagonką na lisy. W czwartek późnym wieczorem zakończyła się długa parlamentarna batalia w tej sprawie. Ponieważ &lt;name type="org"&gt;Izba Lordów&lt;/&gt; konsekwentnie odrzucała zakaz, a &lt;name type="org"&gt;Izba Gmin&lt;/&gt; konsekwentnie go forsowała, rząd spełnił obietnicę posłużenia się rzadko stosowanym instrumentem: Parliament Act.<br>Na jego mocy, pomimo sprzeciwu &lt;name type="org"&gt;Izby Lordów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego