Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
w Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.Zbigniew M. Fallenbuchl

Urodził się 1924 r. w Katowicach. Walczył w obronie Warszawy (1939) i powstaniu warszawskim (1944) jako harcmistrz i żołnierz AK. Wywieziony do obozu internowania w Niemczech, w l. 1945-47 służył w III Dywizji Strzelców Karpackich we Włoszech i Anglii.
W Anglii prowadził początkowo ożywioną działalność polityczną. Był naczelnikiem harcerstwa polskiego na obczyźnie, jednym z założycieli Związku Młodzieży Chrześcijańsko-Społecznej, członkiem zarządu Stronnictwa Pracy a w l. 1953-55 - sekretarzem prezydium Rady Jedności Narodowej.
Studia ekonomiczne odbył na Uniwersytecie Londyńskim. W 1955 r. wyjechał do Kanady. Pracę doktorską obronił w
w Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.<br>&lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zbigniew M. Fallenbuchl&lt;/&gt;<br><br>Urodził się 1924 r. w Katowicach. Walczył w obronie Warszawy (1939) i powstaniu warszawskim (1944) jako harcmistrz i żołnierz AK. Wywieziony do obozu internowania w Niemczech, w l. 1945-47 służył w III Dywizji Strzelców Karpackich we Włoszech i Anglii.<br>W Anglii prowadził początkowo ożywioną działalność polityczną. Był naczelnikiem harcerstwa polskiego na obczyźnie, jednym z założycieli Związku Młodzieży Chrześcijańsko-Społecznej, członkiem zarządu Stronnictwa Pracy a w l. 1953-55 - sekretarzem prezydium Rady Jedności Narodowej.<br>Studia ekonomiczne odbył na Uniwersytecie Londyńskim. W 1955 r. wyjechał do Kanady. Pracę doktorską obronił w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego