Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
policji, strażników przyrody, konserwatorów. W poszukiwaniu czołgów lub Bursztynowej Komnaty balansują na granicy prawa, twierdząc zgodnie, że polskie - niepisane zresztą w większości - przepisy sprzeczne są z europejskimi.
- Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wyraźnie zaleca muzeom i archeologom utrzymywanie kontaktów z użytkownikami wykrywaczy metali oraz włączanie ich do uczestnictwa w wykopaliskach. W Anglii archeolodzy tworzą wspólne stowarzyszenia z eksploratorami - dodaje. - Mają świadomość, że pasja i zapał poszukiwaczy doskonale uzupełniają profesjonalizm naukowca, że wielu odkryć by nie było, gdyby nie determinacja amatorów. W Polsce każdego, kto ma wykrywacz, traktuje się na równi ze złodziejami.
Oksieńciuk napisał już wiele listów. Do archeologów i głównego konserwatora
policji, strażników przyrody, konserwatorów. W poszukiwaniu czołgów lub Bursztynowej Komnaty balansują na granicy prawa, twierdząc zgodnie, że polskie - niepisane zresztą w większości - przepisy sprzeczne są z europejskimi.<br>- Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wyraźnie zaleca muzeom i archeologom utrzymywanie kontaktów z użytkownikami wykrywaczy metali oraz włączanie ich do uczestnictwa w wykopaliskach. W Anglii archeolodzy tworzą wspólne stowarzyszenia z eksploratorami - dodaje. - Mają świadomość, że pasja i zapał poszukiwaczy doskonale uzupełniają profesjonalizm naukowca, że wielu odkryć by nie było, gdyby nie determinacja amatorów. W Polsce każdego, kto ma wykrywacz, traktuje się na równi ze złodziejami.<br>Oksieńciuk napisał już wiele listów. Do archeologów i głównego konserwatora
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego